Kotvenie a TAD

Kotvenie a TAD

QUATTRO - jedna skrutka - neobmedzené možnosti

quattro sk
quat 1

Quattro

- systém kotevných skrutiek z titánu

Základné informácie

Použitie mini kotviacich skrutiek alebo zariadení dočasného kotvenia (TAD) sa stalo štandardom starostlivosti v rámci ortodontickej komunity za posledných niekoľko rokov.

Systém quattro TAD ponúka 5 rôznych dizajnov hláv skrutiek, ktoré sú perfektné prispôsobené denne používaným storjčekom ortodontistu. Všetky skrutky quattro (1,3 mm a 2,0 mm) majú rovnaký osvedčený dizajn závitu pre jednoduché zavedenie a pre bezpečný a optimálny úspech liečby.

Detaily

Quatro Standard

Quatro hook

Quatro plus horizontálna kanyla

Quatro plus V – vertikálna kanayla

quat 1

Quattro mini

- systém kotevných mini skrutiek z titánu

Základné informácie

Na základe úspešného quattro Screw bola vyvinutá  quattro mini so zmenšenou veľkosťou v oblasti hlavy a krčku, aby spĺňala podmienky pri rôznych anatomických situáciách.

Extrémne ostré závity a optimalizované stúpanie závitu výrazne uľahčuje vkladanie a robí z quattro mini ideálny doplnok k vašej škále štandardných mini kotevných skrutiek.

Detaily

*nutné predvŕtanie

Quattro mini RH – okrúhla hlava s otvorom

Quattro mini BH – hlava tvaru zámku s otvorom a bez

NOVÉ !
quattro® mini-Aligner Screw 2.3 mm

balenie

Sterilné balenie

Implantáty sú v individuálnom sterilnom balení. Vonkajší a vnútorný obal obsahuje štítky s označením čísla výrobku, dátumu expirácie a čísla šarže pre záznam pacienta a pre úplnú sledovateľnosť. Sterilné skrutky sú v malom farebne odlíšenom nosiči, ktorý skrutku chráni a zároveň funguje ako zásobník na odobratie. Tento nosič je umiestnený v priehľadnom, zapečatenom blistrovom balení. Skrutka sa dá ľahko odstrániť z nosiča pomocou samodržného skrutkovača.

quattro mini Basic Set nástrojov

q basic
q basic 1

BENEfit systém

Dôležitou požiadavkou úspešnej ortodontickej liečby je stabilné kotvenie. BENEfit ponúka vysokú presnosť, titánové implantátové skrutky, a veľké množstvo prefabrikovaných spojovacích dielov ako napr. BENEplatničky, abutmenty a palatinálne expandéry.

Zavedením BENEfit systému PSM výrazne zlepšilo terapeutickú účinnosť a rozmanitosť dostupných ošetrení pre mesializáciu, distalizáciu, RPE, ako aj vzpriamenie alebo ukotvenie zubov.

S BENEfit bola PSM prvou spoločnosťou, ktorá ponúkala celý rad zariadení na skeletálne kotvenie pre podnebie – trend, ktorý sa stal najmodernejším v ortodoncii.

Možné indikácie:

BENEslider Mesial/Distal

- systém kotevných mini skrutiek z titánu

Základné informácie

Najklasickejšia indikácia použitia skeletálnho kotvenia miniimplantátmi s abutmentmi je distalizácia a/mezializácia molov v maxile. Prostredníctvom tzv. „BENEslider-a“ môžu byť moláry bodily distalizované a/alebo mezializované pomocou Mesialslidera. V mnohých prípadoch sa možno vyhnúť extrakcii zubov, alebo zubným implantátom.

bmx - Benefit Marillary Expander

- TAD rýchla expanzia maxily

Základné informácie

Po úspešnom použití skrutky BENEfit u hybridného hyraxu v posledných rokoch, s bmx teraz psm splnilo  žiadosť ortodontistov o jediný BENEfit miniimplantátmi ukotvený strojček na rozšírenie podnebia u mladých pacientov.

 

Detaily
def 1

De Franco

- systém pre presné vedenie vrtáka a skrutky

Základné informácie

S pomocou De Franco systému paralelného vedenia, je možné presne zaistiť vzdialenosť a rovnobežnosť BENEfit skrutiek priamo u pacienta. Odtlačok už nie je potrebný. Alternatívne je možné samozrejme vykonať vizualizáciu prostriedkami digitálneho zobrazovania, alebo tradičného odtlačku.

Detaily

Presné vŕtanie

Presné zavádzanie skrutiek

BENEfit skrutky

benefit sk
Detaily

BENEfit skrutky 1,5 mm, 1,8 mm, 2,0 mm a 2,3 mm

BENEfit „R“ skrutky 2,3 mm

mento 1

Mento Plate

- systém kotevných mini skrutiek z titánu

Základné informácie

Systém Mentoplate poskytuje dokonalé riešenie pre zvýšenú stabilitu pomocou špeciálnych ortodontických  dláh ukotvených v maxile a dolnej čeľusti. Systém obsahuje titánové platne, ktoré sú pripevnené ku kosti samoreznými skrutkami.

Mentoplate systém ponúka veľké množstvo vysoko presných titánových doštičiek a skrutiek.

V spolupráci s poprednými špecialistami vyvinula spoločnosť PSM jedinečný systém Mentoplate pre skeletálne ukotvenie, na uľahčenie posunu maxily vpred pri včasnej liečbe III. triedy.  Zvlášť pri včasnej liečbe III. triedy v kombinácii s RPE Mentoplate ponúkajú možnosť liečby detí už od veku 8 rokov. Vďaka skutočnosti, že fixácia sa vykonáva v oblasti symfýzy, nie je potrebné čakať na erupciu dolných trojok.

◾ Intrúzia a extrúzia zubov

◾ Distálny / meziálny pohyb

◾ Uzatvorenie medzier

◾ Protrakcia maxily

◾ Maximálna retenčná sila

◾ Jednoduchá fixácia pomocou samorezných skrutiek

◾ Znížené riziko poškodenia zubov

◾ Presné ovládanie pohybu zubov

◾ Možnosť predísť nutnosti použitia tvárovej masky

BENEfit Starter​ Set nástrojov M

benefit instrumens m