STRIPPING

STRIPPING

Neinvazívna interproximálna korekcia skloviny

Základné informácie

DentaSonic vyvinul jediný neinvazívny koncepčný systém pre kontrolovanú a bezpečnú korekciu skloviny.

Nižšie uvádzame naše odporúčania a rady, ako postupovať pri vykonávaní bezpečnej, kontrolovanej, pohodlnej a neinvazívnej liečby zameranej na čo najlepšie zachovanie skloviny, pri dosiahnutí dokonalého konečného výsledku.

Postupujte podľa svojho nastavenia (protokolu), bez úberu väčšej vrstvy skloviny, než je nevyhnutné. Toto všetko máte vždy pod úplnou kontrolou aj vďaka systému DentaSonic.

Systém bol vyvinutý pre použitie s Invisalign, bernatent, ClearCorrect, eCligner, Inman Aligner, Six Month Smiles, EON Smile, BestSmile a inými „neviditeľnými“ strojčekmi a „klasickou“ ortodontickou liečbou.

Preto sme  IPR nanovo zadefinovali. Systém má názov NI-IPC (Ni-IKS)! Non-invasive Interproximal Enamel Correction (Neinvazívna interproximálna korekcia skloviny).

Vyhnite sa akejkoľvek nadmernej redukcii, šetríte sklovinu pacienta! To je naša hlavná priorita.

Správny postup

Základné informácie
kruh sk komlpet
Detaily
krok 1
Krok 1

Otvorte kontaktný bod pomocou DiaSaw.

Rýchle a bezpečné otvorenie bez toho, aby ste mohli zraniť mäkké tkanivá (ďasná, jazyk alebo pery). Už od 0,05 mm (1 strana), alebo od 0,1 mm 2 strany! Naše pásky nerežú ďasná, jazyk alebo pery pacientov!

Otvorenie kontaktného bodu prebieha rýchlo a efektívne. V závislosti od situácie sa môžete tiež rozhodnúť otvoriť kontaktný bod s nezúbkovaným pilníčkom. Čím tenší je pásik, tým ľahšie bude otvorenie kontaktného bodu.

krok 2
Krok 2

Vytvorte priestor požadovaný protokolom.

Otvárajte medzery, kým dosiahnete rozmer, ktorý vyžaduje váš protokol. Pokračujte počnúc kalibrovanými hrúbkami (od 0,05 mm, 0,1 mm, 0,2 mm, 0,25 mm, 0,3 mm, 0,4 mm, až do 0,5 mm). Pilníky 0,5 mm sú v živici pre oveľa väčšiu flexibilitu, ktorá vám tiež umožňuje kontúrovať, a potom prejdite na brúsenie s jemnejšími zrnami pred finálnym leštením. Nikdy neprekročte 60 mikrónov! A to povinne.

Vyhnite sa používaniu príliš agresívnych diamantových zŕn (90, 120 a 150 mikrónov), rozhodne sa tomu vyhnite!

V prípade potreby môžete použiť aj jednostranné pilníčky pre meziálne alebo distálne oblasti. Od 0,1 mm do 0,3 mm v kove. Alebo od 0,08 mm do 0,12 mm v živici s diamantom.

krok 3
Krok 3

Začína fáza finišingu.

Po dosiahnutí požadovanej medzery sa použije jemnejšie zrno, ako sa používalo v minulom kroku. Ideálne 25-40 mikrónov, aby sa zmenšili mikroryhy vytvorené redukciou. To je dôvod, prečo odporúčame použiť oveľa flexibilnejšie živicové diamantové pilníky, ktoré umožňujú kontúrovanie (eliminácia hrán), a umožnia  dokončenie v jedinom kroku so zrkadlovým leskom. Použijete obojstranný diamant na živici, alebo ak treba aj len jednostranný.

krok 3 1
Krok 3 - 1 strana

Finišing jednej strany.

Ako pre fázu 3, ale pre tie situácie, kde ide len o zásah na meziálnej alebo distálnej strane zuba.

Platí rovnaký postup ako pre fázy 1, 2 a 3, ale presne s diamantovými pilníkmi len na jednej strane.

krok 4
Krok 4

Finálne leštenie. Veľmi dôležité!

Po finišingu dokončite úpravu konečným leštením ošetrovaných častí. S PoliStrip-om vám garantujeme dokonalé vyleštenie, ktoré ďaleko presahuje prirodzenú sklovinu! Jedinečné flexibilné živicové pilníky, obojstranne zušľachtené oxidom hlinitým. Pozrite si výsledky elektrónového mikroskopu (SEM).

leštenie sem
biomin
Krok 5

Remineralizácia skloviny.

Po IRS proces strippingu odstránil ochranné pelikuly a štruktúry kontaktných plôšok.

Remineralizácia povrchu je nielen nevyhnutná na zníženie rizika citlivosti a zafarbenia, ale aj na ochranu pred napadnutím baktériami obsiahnutými v zubnom povlaku, ktorý sa rýchlo vyvinie v prípade zdrsnenia skloviny (ale len ak sa ošetrenie neukončí dokonalým  leštením).

V ideálnom prípade by mala zubná pasta BioMin aplikovať ihneď po IPC a potom dvakrát denne počas celého cyklu liečby alignérmi.

V prípade fixnej ortodoncie použitie zubnej pasty BioMin F môže tiež  znížiť riziko vzniku bielych škvŕn.

Štartovacie sety​

Základné informácie

Vyberte si zo širokej palety štartovacích setov podľa Vášho zamerania od ultimatívneho setu pre NI-IPC, po základné sety pre ortodonciu, alignery, alebo IPR.

Alebo si zostavte svoj vlastný. Tu sú uvedené dva z oboch koncov spektra, v prípade záujmu sa  na nás obráťte. Radi pomôžeme.

sety

ErgoStrip - ručné pilníčky

Základné informácie

Manuálne diamantové ErgoStrip vhodné pre  bezpečné, presné,  ortodontické preparácie. Dvojstranné a/alebo  monolaterálne pilníčky preddefinovanej hrúbky, pre kontrolovanú  IP redukciu/korekciu, finišing a leštenie v ortodoncii alebo záchovnej stomatológii.

RestoStrip - ručné pilníčky

Základné informácie

RestoStrip System je inovatívny, nový, presný polyesterový (živicový) systém diamantom, alebo oxidom hlinitým  potiahnutých pásikov navrhnutý tak, aby sa dosiahlo ideálne aproximálne prispôsobenie kontaktu. Je vhodný na ortodontickú korekciu/redukciu skloviny. Umožňuje úplné, presné marginálne dosadnutie koruniek, faziet, inlejí/onlejí a aproximálne tvarovanie kompozitných výplní s minimálnym časom a úsilím.

 

Vhodné pre:

• Sklovinu
• Kompozit
• Keramiku
• Zirkón